Aktuality

V sobotu 2.12. jsme se vypravily, tři ženské a 6 jezevčíků, do Brna na Národní výstavu psů nazvanou "Vánočka". Za naše soutěžily nejstarší Beníčka, její vnučka Hanny a dorostenka Kája.. Byla s námi i nejmladší Niki, aby poznala i jiné prostředí, kde je hodně lidí a psů a byla úžasná, všechno jí zajímalo, ukázala, že je šikovná, nebojácná holčička. 

Jezevčíky králičí a trpasličí posuzoval pan Dalibor Smékal

tř.dorostu: KAYA Noble Moravia - Velmi nadějná 1 (ze dvou)

tř.šampionů: HANNY Bencilla - výborná 1, CAC a ĆESKÝ GRAND ŠAMPION!!!

tř.veteránů: BENETTA z Úplňku - výborná 1, BOV a BOS a v závěrčných soutěžích ve výběru pěti nejlepších veteránů. Naše Beníčka je stále zářicí hvězdička!

Tímto se naše letošní výstavní šňůra krátí ke konci a uzel uděláme po dalším víkendu.

 

V sobotu 25.11.jsme se vypravili do polských Kielce na CACIB výstavu psů. A byla to velmi úspěšná výprava pro naše BENCILLAčky

Účastnili se Jonathan, Hanny a malá Kaya. 

trpasličí - tř.pracovní:JONATHAN Bencilla - výorný 1, CWC, CACIB a BOB

                tř.šampionů: HANNY Bencilla -  výborná1,CWC a BOS a tímto splnila podmínky pro udělení titulu - Polský Grand Champion

králičí -    tř.dorostu: KAYA Noble Moravia- velmi nadějná 1

Ani jsme se nenadáli a prckové řádí ve svých nových domovech. Mají se skvělé! Nanynka-Nancy je v rodině,kde již mají zkušenost s jezečíky, je milovaná, nahradila jim fenečku o kterou na jaře přišli a bdlí nedaleko, takže jí můžu vidět často. Natynka-Nathaly, tak ta odjela do Jižních Čech, do rodiny chovatelské a známe se již 25 let, kdy jsme obě měly sestry bernského honiče. Tam se Nathy nudit nikdy nebude, má několik bassetích kamarádek. A poslední Nicol, tak z té je "paní domácí", jak se jí říká. Zůstala doma s maminkou Hanny a naší smečkou.

Právě dnes mají naše tři nedělňátka 6 týdnů. Jsou to zdravé, veselé, zvídavé a nebojácné psí holčiky. Nathaly, Nancy a Nicol BENCILLAčky..

Noví páničkové se už na ně moc těší. A už tedy s pravdou ven! NICOL bude naše červená třešnička, naše definitivně poslední štěňátko, které zůstane u nás doma..I my doma se těšíme, jak sebude nadále vyvíjet a určitě nám bude dělat radost, jako všechni naí pejskové doma.

I když u nás už štěňátka bernského honiče nkdy nebudou, tak ale náš chov pokračuje dále. Práve jsou na světě dva vrhy vnoučátek naší Sofinky a Deniska, našeho velmi úspěného páru.! 

Stějně staré,,, tedy šesti týdenní jsou i dvě štěňátka, která se narodila Flower Abbey Bencilla - pejsek už budoucí nový domov má, ale nádherná, ušatá hočička ještě ty NEJ pániky teprve hledá!!

A šest týdnů a pár dní k tomu, jsou na svtě štěňátka , kde matkou je Empress Ema Bencilla. Ta má již,dle zpráv chovatelky všechna zadaná.

Vážní zájemci o toto ušlechtié, velmi přátelské, absolutně neagresivní, středně velké plemeno, milující děti, neváhejte mě kontaktovat, okamžtě předám váš kontakt chovatelům. 

Oba vrhy jsem osobně navštívila, jsou zdraví, veselí a mají veškerou, vzornou péči, jakou si jen můžeme přát. . Vhodní i na výstavy, chov...

Ten náš veterán Dennisek-Dulcis Cervarius je stále ve výborné kondici. a znovu to dokázal na včerejší, sobotní Národní výstavě psův Polsku.

7.10.2023 - NVP Gliwice

Posuzovala paní Hanny Itzell (PL) - Dennisek (10 let)-off.jménem DULCIS Cervarius - výborný 1, Nejlepší veterán BOV, Nejlepší z plemene BOB a v závěrečných soutěžích 4.BIS Veterán

Z jezinek - ve třídě štěňat: KAYA Noble Moravia - Velmi nadějná 1

                  v mezitřídě: JONATHANBencilla - výborný 1,CWC, Nejlepš pes a Nejlepší z plemen BOB a BIG 3

 

Naše malé tři princezničky z vrhu "N" dnes končí pátý týden. Jsou veselé,hravé, velmi čiperné a zdravé..Dobří jedlíci a mlíčko od maminky je ještě také.

Už týden jsou štěňátka Mr.Merlin a Miss Fanny ve svých nových domovech. Dostávám zprávičky a fota, jak se velmi rychle zabydleli a ukazují svým pánikům co umí a jak si představují, že by se pánikové k nim měli chovat........ale doufám, že pánikové se nedají jejich pohledy okouzlit natolik a nastaví řád,aby prckové poslouchali jich. Neodjeli daleko, tak jsem moc ráda,že se s nimi občas uvidím!

24.9.2023 se konala 28. Hornoslezská krájská výstava psů ,pro nás, v nedalekém Dolním Benešově. Byl krásný den ve společnosti přátel a několika našich odchovů jezevčíků. No a vzali jsme opět našeho bernského veterána Denniska!!!

Bernský honič - třída vteránů: DENNISEK - DulcIs Cervarius:  VÝBORNÝ 1, VÍTĚZ TŘÍDY VETERÁNŮ, NEJLEPŠÍ VETERÁN V RASE a závěrečných soutěžích - II. BIS veterán - druhý Nejkrásnější veterán výstavy všech plemen!!!  Stále ukazuje, že ještě nepatří "do starého žleza" a je úplně jedno, kdo ho vede. Tentokrát za předvedení děkuji Monice (měla premiéru s větším psem, než je jezevčík a šlapalo jim to pěkně!)

A jak se vedlo našim jezinkám a jeziňákům? Z našich soutěžila ta u nás nejmladší a nejstarší - Kája a Benetta.

tř. štěňat: KAYA Noble Moravia - VELMI NADĚJNÁ 1

tř.veteránů: BENETTA z Úplnku - VÝBORNÁ 1, Nejlepší veterán v rase

A naše odchovy:

králičí dlouhosrstá - BAILEYSBencilla - Výborná 1, Vítěz třídy vítězů , KRAJSKÝ VÍTĚZ

trpasličí hladkosrstí: JONATHAN Bencilla - výborný 1, Vítěz třídy mezitřídy, KRAJSKÝ VÍTĚZ

                                 IGNATZ Bencilla - velmi dobrý 1

                                 HESSIE Bencilla - Výborná 1, Vítěz třídy

 

Naší Haničce - Hanny Bencilla, se v neděli 3.9.2023 narodily tři krásné holčičky. Udělala nám obrovskou radost, máme i první, vyytouženou červenou. 

Otcem je krásný červený pejsek - Paris Gilovam. Dnes mají již jeden týden, jsou velmi čiperná, zdravá a maminka se pečlivě stará. Všechny již mají své budoucí majitelé.