Aktuality / Archiv

Uběhl další týden a našim malým bobánkům bude zítra jeden měsíc! Už to dávnou nejsou malí, jen spící a valící se prckové. Rostou v krásné, ušaté psy a fenečky. Jsou to veselá, zdravá, hravá a především spokojená štěňátka. Nám  dělají radost a nikdy mě neomrzí sledovat jejich hry nebo jen tak koukat, jak prckové spokojeně spinkají. 

O víkendu jsme přivítali i první návštěvy, budoucí majitelé se přijeli osobně seznámit se svými budoucími ušatými miláčky.

Chcete-li začít nový rok s novým psím společníkem, neváhejte a volejte, ještě někteří na své pravé, budoucí nové domovy čekají!

Zase to tak všechno utíká!!! Našim bobánkům jsou tři týdny. Jsou to stále moc krásná, zdravá a spokojená psí miminka. Dostávají již příkrm a moc jim všem chutná, pěkně přibírají.....prostě zatím všechno jak má být.

Většina štěňátek jsou již rezervovaná, tři ještě na své budoucí nové domovy čekají! I nezávazné návštěvy vítány!

Tak našim bobánkům jsou dva týdny. Všichni jsou zdraví, plně standardní a velmi čiperní. Všichni již koukají na ten náš svět, staví se na všechny čtyři, snaží se chodit, sedí....máme z nich velkou radost! Je to velmi krásný, vyrovnaný vrh s vynikající rodokmenovou hodnotou.

Maminka Rachel je opravdu vynikající máma a štěňátka jsou velmi spokojená a mají váhové přírůstky jak se patří.

Nepříbuzné spojení dvou vynikajících jedinců, rodičů oceněných i na výstavách, oba šampioni....

(pro zobrazení všech fotek této aktuality - clik "čtěte více")

Štěňátkům je 1 týden. Samozřejmě že povyrostla, přibrala na váze. Všechna prospívají velmi dobře.  Rachel je velmi spolehlivá a zodpovědná máma, takže není třeba štěňátka ustavičně hlídat. Všechna se umí poprat o ten nejlepší cecíček a mlíčka mají dostatečně.

Konečně se to naší ještěrce Beníčce povedlo! Nemůže pochopit, proč její nejmilejší parťačka Rachelka je zavřená jinde a za dveřmi se občas ozývají divné zvuky.....pokaždé, když jde Rachel ven, jí Benička překotně vítá a chce jít do pokojíku s ní. Když byla Rachel venku, pustila jsem tedy naší malou jezevčici se podívat.....byla k nim velmi opatrná, něžná a už se asi těší, až miminka povyrostou a bude s nimi hrát. 

Naší malí "bobánci" se mají čile k světu. Abych se v nich dokázala lépe orientovat, dostali svá jména na "Y".

Kluci -Yacki, Yannick, Yorick a holky- Yasmine, Yassica, Yenkira, Yollie, Yustinne.

Fotečky jednotlivců byly foceny za bedlivého sledování maminky Rachel, takže musely být rychlé a v pelíšku, jen kousek bokem od ostatních.

 

29.11 2015 se naší Rachel narodilo 8 zdravých, velice čiperných štěňátek, 3 kluci a 5 holčiček.

Samotný porod proběhl velice rychle, první štěňátko se narodilo v 7,15 a poslední ve 13 hodin! Však se na něj tentokrát důkladně připravovala, od soboty rána, venku v keřích vyhrabáno několik děr, doma prošla snad všechna zákoutí, rozhrabala vše, na co přišla.....a nakonec stejně šla rodit do porodní bedny v psím pokojíku.

 

Naše švycká Rachel se nám už pěkně zakulatila. V bříšku to krásně kope. Do konce příštího týdne se nám malí, ušatí, oranžovo-bílí prckové již představí. Moc se na ně těšíme! 

Pokud uvažujete o tomto plemeni, neváhejte nás kontaktovat, velmi ráda poskytnu bližší informace o tomto úžasném, ušlechtilém plemeni!

Začátkem listopadu nás navštívila fotografka Katka a tady jsou výsledky tohoto focení!

Moc děkuji za krásné fotky našich ušatých miláčků!

O víkendu 31.10.-01.11.2015 se v Praze konaly dvě mezinárodní výstavy psů - DUOCACIB. Z naší smečky nás reprezentovali opět Dennisek a Sofinka a také malá jezevčice Benettka. Těmito dvěma výstavami jsme ukončili letošní výstavní sezonu, která byla pro naší chovatelskou stanice opět velmi úspěšná! jsem hrdá nejen na moje psy, ale obrovkou radost nám dělají i naše odchovy a jejich potomci.

Majitelům našich potomků moc gratulujeme a děkujeme za vzornou prezentaci naší CHS Bencilla!!!

31.10.2015 - posuzoval: pan V.Piskay ze Slovenska (celkem 6 bernských a 3 švyčtí honiči)

Bernský honič:

tř. otevřená. SAMUEL  Bencilla - Výborný1,CAC (majitel: Fryčka S.)

tř.šampionů: Dennisek-DULCIS Cervarius - V1,CAC,CAC-ČMKU, CACIB a BOB

tř.šampionů: SOPHIE Bencilla - V1,CAC,CACIB, CAC-ČMKU, BOS

Švycký honič:

tř.mezitřída: UNCAS Bencilla - V1,CAC,CACIB, CAC-ČMKU, BOS (majitelka: M.Kubáčová)

tř.šampionů: PINKIE Bencilla - V1,CAC,CACIB, CAC-ČMKU, BOB (majitelka: Lydie Jašová)

01.11.2015 - posuzovala: paní Elizabeth Gonzales (GIB) (celkem 10 bernských a 6 šyckých)

Bernský:

tř.šampionů:  Dennisek - DULCIS Cervarius - V,CAC,CACIB, CAC-ČMKU, BOS

tř.šampionů: SOPHIE Bencilla - V2,res.CAC

Švycký:

tř.mezitřída:  UNCAS Bencilla - V1,CAC,CACIB, CAC-ČMKU, BOS

Jezevčík hladhosrstý trpasličí :BENETTA z Úplňku - Velmi nadějná1