Agáta Bencilla

Délka života

13.11.2000 - 28.9.2005

Otec

Ch. Ben Hur z Relay Ranče

Matka

Ich. Christine Moravia Bray

Rodokmen

zobrazit

Fotogalerie

Agata Bencilla se narodila dne 13.11.2000 a byla prvním berňáčkem narozeným v naší chovatelské stanici Bencilla. Narodila se mamince Christiane Moravia Bray a otci Ben Hurovi, spolu se sestřičkou a bratříčkem. Sotva spatřila světlo světa, už tehdy jsem byla rozhodnuta, že právě ona zůstane doma. Byla velmi temperamentní, ale velmi chytré štěňátko a postupně vyrůstala v pěknou ušlechtilou psí slečnu. Dělala nám velkou radost. Také na výstavách kráčela ve šlépějích své matky a i v konkurenci sbírala tituly nejvyšší. A aby spečetila své výstavní úspěchy a mohla získat i titul Českého šampiona, Rakouského šampiona a Interchampiona, jehož získání je podmíněno splněním pracovní zkoušky BZH, tak jsme se v roce 2002 účastnili klubových BZH ve Volduchách a zkoušku splnili. Sice ve III.ceně, ale splnili. Zajímalo ji totiž více vše živé (třeba takový zajíček..) než setrvat u nějaké "zdechlinky" divočáka. Také doma nám ukazovala své lovecké pudy, zejména "ožívala" se setměním a pokud nějaký ježek se zapomněl a odvážil se do naší zahrady, měl smůlu. V lovu myšiček by se nemusela stydět před žádnou kočkou. A na tyto své lovecké vlohy taky doplatila. Bylo to vloni koncem podzimu, kdy opět "lovila". Byl to ježek a pak i nějaká ta myška. Brzy na to začala být Agatka špatná. Nechtěla žrát, měla teplotu a pak i vodu v bříšku… Selhávala ji činnost jater. Vypadalo to, že se z toho snad nedostane. Vše vedlo k tomu, že některý z jejich úlovku byl otrávený. (nepřipouštím si možnost, že by nám někdo něco otráveného hodil do zahrady úmyslně) Ale ona byla silná a díky péči našeho veterináře se Agatka zázračně uzdravovala. Po pár měsících měla jaterní testy v normálu. Měli jsme všichni velkou radost. Začátkem června se zúčastnila Evropské výstavy v rakouském Tullnu, předvedla se ve vynikající kondici a odvezla si titul nejvyšší -Evropský vítěz. Ale bohužel naše radost netrvala dlouho. Začátkem července začala opět "marodit", začaly se vracet stejné příznaky. Chvíli bylo lépe, a zase hůř. Dne 28.9.2005 jsme se museli s naší milovanou Agátkou rozloučit. Bylo to pro nás moc moc smutné.

Agata Bencilla byla nositelkou nnoha výstavních ocenění:

INTERŠAMPION
Evropský vítěz-2005
Šampion - český, slovenský, polský, rakouský
Klubový vítěz - 2002, 2003, 2004
3x Národní vítěz
15x BOB
BIG - 2x II.místo, III.místo, IV.místo
BZH v III.ceně

Odchovala také dva vrhy - 2x šest štěňátek. Otcem byl Argus von Teichufer. "Agaťáci", jak říkám jejím dětem, se ve světě také neztratí. Už dnes se někteří mohou pochlubit mnoha úspěšných výstavních ocenění. Mezi nejúspěšnější patří :

EDWARD Bencilla, který ve svých dvou letech získal - Interšampion
Šampion - český, polský, slovenský
(čekatel -rakouský a maďarský)

Evropský vítěz + BOB 2005
Klubový vítěz + BOB
Vítěz speciální výstavy + BOB
Národní vítěz
BIG I.místo !! BIG - 3, 4,5 místo
Junioršampion - český a slovenský
BZH v III.c

EMILLY Bencilla : Junioršampion český
ICH, Šampion-český, slovenský
Na MVP v Rakousku, kromě titulu CACA, CACIB, BOB i BIG II

BZH v I.ceně ENRICO Bencilla : několik CAC, CACIB,BOB
Res.CACIB-Evropská výstava
Klubový vítěz + BOB 2004

Další dva bráškové získali na Klubové výstavě známku výborný 2 a 3.

Z druhého vrhu nám rostou také moc úspěšní berňáčci.

HISPANIA Bencilla - reprezentuje nás hlavně v zahraničí
CAJC -sk, výborná 3 tř.ml -Klubovka
JUNIORŠAMPION Lucemburska
BOB

HANNAH Bencila - výborná 2 Klub. Výstava tř.ml

HENRY Bencilla - Klub.vítěz mladých
Vítěz spec.výstavy mladých
Vítěz mladých - Polsko, Junioršampion-český

2.místo - Nejlepší chovatelská skupina BENCILLA NVP Ostrava 2005

Na naší Agatku nikdy nezapomeneme. Moje smečka přišla o nejmladší fenku, ostatní se chystají do psího důchodu, ale určitě zůstanu tomuto plemeni věrná a těším se, až se některé Agatčině dceři narodí pěkná holčička a rozšíří a omladí moji smečku. "Naším psím dětem" držíme palce, ať dělají svým páníčkům jen samou radost a dožijí se ve zdraví vysokého věku. Také všem majitelům tohoto krásného a ušlechtilého plemene přeji jen samé radostí se svými miláčky, jak na poli pracovním, tak výstavním, a hodně osobních úspěchů v novém roce 2006.
Chovatelská stanice Bencilla Herianová Ivana

Získáné tituly
  • INTERCHAMPION
  • CHAMPIOM: český, polský, slovenský,rakouský
  • 3x Národní vítěz
  • 7x CACIB, 12x BOB, BIG .II., III., IV.
  • BZH
  • český, polský (čekatel - rakouský, slovenský a interšampion)
  • 2x Klubový vítěz
  • Bundessiger
  • B2H III. cena