Christine Moravia Bray

Délka života

7.2.1998 - 4.2.2007

Otec

Hick Up U. Heroutville

Matka

Ich. Rainbow z Českého Lesa

Rodokmen

zobrazit

Fotogalerie

Naše Kristýnka Dne 4.února 2008 to bylo rok, co nám utekla naše berňačka Christine. Celý rok jsem marně doufala, že jí najdu u někoho živou a zdravou. A když ne, tak se alespoň dozvím, co se jí přihodilo, protože nebyla daleko od domova, okolí dobře znala a jistě by se vrátila. Spíše, než že je u někoho, se přikláním k tomu, že je mrtvá a proto jsem jí, po roce, prohlásila za mrtvou.
Dne 4.2.2007 byla se synem na své oblíbené vycházce v polích za naší obci.
Krista byla velmi inteligentní, poslušná fena, vždy přišla na přivolání. Tohoto osudného dne (tři dny před svými 9-tými narozeninami) neodolala a neubrzdila své lovecké pudy a i když chvíli váhala, rozhodla se neuposlechnout syna a následovat několik srn. Vběhla za nimi do lesa a od té chvíle jí nikdy nikdo neviděl.

Christine Moravia Bray se narodila v CHS Moravia Bray u chovatelky Novákové Jindry a byla zakladatelkou naší CHS Bencilla.
Byla opravdu nejinteligentnější ze všech berňáků které jsem měla a mám.
2x složila pracovní zkoušky - BZH v III. A II.ceně. Byla nejen chytrá, ale i krásná, patřila k nejúspěšnějším bernským honičům nejen u nás, ale i ve světě. Byla první Světovou vítězkou (Miláno 2000), 2x Evropský vítěz, Interchampion, CH- CZ, SK, PL, A, IT. 5x Národní vítězka, 3 roky držela "prim" jako Klubová vítězka (než jí začala porážet její dcera Agata Bencilla), k celé řadě CACů, CACIBů, BOBů byla i několikrát "na bedně" v závěrečných soutěžích - 2xBIG I.místo, 2xBIG II.místo, pak i 3 - 5. místo….Výstavy, cestování přímo milovala, na výstavách se prezentovala jako profesionální modelka a vždy se na výstavy těšila (na rozdíl od mých jiných berňáků, zejména bráchy Lonnyho).
Kristýnka odchovala 3 vrhy krásných štěňátek, která nám dělají radost svými úspěchy a spokojeností nových majitelů nejen u nás, ale i ve Švýcarsku, na Slovensku a na řecké Krétě. Stala se nejen matkou, ale i babičkou a prababičkou.

Naše Kristýnka byla naše JEDNIČKA a jedničkou navždy zůstane !!!

Nikdy nemůžeme na ní zapomenout - část JÍ je v našich nejmladších berňačkách. Agathe a Arance z Moravských hájů, které jsou její pravnučky a vnučky po naší Agatě Bencilla- což byla prvním narozeným štěnětem od Kristy, která zůstala u nás doma (ale bohužel to letos na podzim bude 3 roky, co jsme se sní také museli rozloučit = www.bernskyhonic.wz.cz (vzpomínáme).
Takže se určitě nikdo nedivíte, že jsem si vzala hned dvě - Agatha, ta je hodně po Kristě a Aranka nám hodně připomíná Agatu.

Přeji všem majitelům a milovníkům tohoto ušlechtilého plemene ať se se svými ušounky radujete hodně dlouho, nedávejte jim zbytečnou příležitost k útěkům!
Napsala Ivana Herianová
CHS Bencilla

Získáné tituly
  • Interšampión
  • evropský vítěz 1999 Tulln
  • Šampion: český, polský, slovenský, rakouský, italský
  • světový vítěz 2000 Milano
  • klubový vítěz
  • 14 × CACIB, 17 × BOB, 2 × BIG