Aktuality / rok 2016

O víkendu 6. a 7.2.2016 se konaly dvě, tradiční, výstavy v Brně. DUO CACIB BRNO. My jsme se letos účastnili jen jedné a to v sobotu 6.2.2016. Za naše soutěžil tentokrát jen Dennisek (u Sofinky jsem si nebyla jistá, zda nebude hárat). Ani malá jezevčice Beninka nesoutěžila, protože jí chyběl ještě týden do 9 měsíců, aby mohla už do mladých a v dorostu už to má odzkoušený. Dělala jen Denniskovi doprovod, ona totiž výstavy miluje, je tam v sedmém nebi, tolik psů, lidí....hurá! 

V sobotu bylo přihlášeno 7 bernských honičů, posuzovala paní Dolejší Olga

Dennisek - Dulcis Cervarius: třída šampiónů: exc.1, CAC,CACIB, CAC-ČMKU a BOB, tímto splnil podmínky pro udělení titulu 

Mezinárodní výstavní šampion - C.I.E

Z našich odchovů - švycký honič William Bencilla - v třídě mladých: exc.1,CAJC

                                                                                                                              

08.02. tomu byly již tři roky, co přišel na svět náš trojlístek, štěňátka našeho Ackiho a naší Fellonky -

Samuel, Sussane a Sophie Bencilla. Všichni tři se mají skvělé, všichni tři jsou dnes již chovnými jedinci, všichni tři jsou šampioni!!!

Nyní se budeme těšit na jejich potomky a další výstavní i pracovní úspěchy a přejeme do dalších let hodně zdravíčka a vše nejlepší!

Zrušila jsem zahraniční rezervaci Yustinny a Yenkiry pro neseriozní jednání se zájemcem. (mají sice již vyřízený export rodokmen, ale vyřídit  změnu adresy v rodokmeni, je problém nejmenší)

Yenkira je momentálně rezervovaná do příštího týdne a Yustinne své nové pániky stále hledá - je to drobnější, hodně ušatá a velmi mazlivá psí holčička.

Náš Dennisek-Dulcis Cervarius se dne 23.ledna 2016 zúčastnil slavnostního převzetí ocenění pěti nejlepších psů VI.sk.FCI - TOP DOG 2015. Tato velmi krásná, slavnostní akce se konala v hotelu Top v Praze.

Tato ocenění se udělují pěti nejlepším psům v každé skupině FCI za uplynulou výstavní sezonu a to jen z výstav konaných v ČR.

Toto ocenění nebylo zdaleka naše první.  Ocenění TOP DOG převzali další naší psi v uplynulých ročnících. FELLON - Gana v. Dürrgraben -3-místo , ACKI vom Weeinberg - 2. a 3. místo TOP DOG.

Tato akce se konala dopoledne a odpoledne probíhala soutěž Šampion šampionů - Champion of Champions 2015, kde bylo přihlášeno celkem 207 šampionů všech plemen. Tato soutěž probíhá v rámci několika kol - postupem tzv."rychlá smrt". 

Za naše soutěžil opět Dennisek - první kolo : BOB a postup do kola druhého , pak se soutěžilo ve vylosovaných dvojících a postoupil jen jeden - pro nás uř to postup nebyl, v konkurenci ang. basseta. Přesto bylo moc fajn, příjemná atmosféra, spousta známých a přátel......

Ani jsme se nenadáli a je tady čas loučení s našími štěňátky. Bylo jim již sedm týdnů.  Jako první nás opustila Yassica a svou milující rodinu má  v nedalekém Havířově. Zabydlela se velmi rychle, jen jejich další čtyřnohý společník, koucour Oliver, je zatím ještě dost zmatený a pořád jí okukuje a čeká, kdy už vypadne z jejich bytu a bude mít zase svůj klídek. No, to se načeká!! Doufáme všichni, že brzy najdou k sobě přátelskou cestu.

Tentokrát bude loučení velmi pozvolné a prcků si ještě užijeme až až... Brzy nás opustí ještě Yacki a Yasmine, tito dva také zůstávají v ČR. Ostatní pocestují do zahraničí.  Trochu mě mrzí, že u nás je momentálně malo vážných zájemců o toto krásné, ušlechtilé plemeno a naší bobánci pocestují hooodně daleko.

Měli jsme doma slečnu fotografku Katku a moc jí děkuji za krásná fota!

Tady člověk vidí, jak to všechno rychle utíká....naši bobánci mají již šest týdnů a vlastně začínají týden sedmý. Dnes je byl u nás zkontrolovat, naočkovat a očipovat náš pan vet. doktor. Shledal všechna štěňátka naprosto v pořádku. A prckové ani nestačili zaregistrovat, že se jim něco děje. 

Zatím jsou všechna štěňátka rezervovaná, do konce týdne uvidíma zda i prodaná nebo se ještě jedna rezervace zruší! 

 

 

XI. Hanácká Národní výstava psů - 9.01.2016

posuzovala: V.Staviarská(SK)-celkem 8 bernských

tř.vítězů: DULCIS CERVARIUS - Dennisek: V1,CAC,National Winner, BOB

tř.vítězů: SOPHIE BENCILLA : V1,CAC,National Winner, BOS a tímto si potvrdila a získala nový titul -Šampión ČMKU

Velmi úspěšný byl také náš odchov - WILLIAM Bencilla, který ve třídě mladých získal: V1,CAJC, BOJ a BOS

Ve třídě dorostu se předvedla i naše jezevčice Benetta z Úplňku - Velmi nadějná 1

A úspěšná byla pro nás i soutěž o Nejlepší pár, kde z celkem 22 párů se Sofinka s Denniskem umístili na 5.místě!

Soutěž posuzovala M.Skok z Chorvatska.

 

Dnešní focení našich pětitýdenních štěňátek mi už dalo pěkně zabrat. Ale výsledek se povedl a tady jsou fotky těch našich ušounků. Bobánci jsou všichni zdraví, krásní, veselí......není lepší pohled, než sledovat tu naší osmičku při hrách a nejkrásnější jsou jak spinkají....maminka Rachel je ráda, když péči převezme "teta" Beníčka. Ta je úžasná chůva!